The Red Kitten

Blog o ED, książkach i nie tylko
0-50 PLN książki wiek 1+ wiek 18 miesięcy+ wiek 2+

Ulubione pozycje książkowe marca Artura

Tak, tak dobrze czytacie… dziś przedstawiam wam ulubione pozycje książkowe Artura, ale z marca… jakoś ostatnio dużo się działo, m. in. zaliczyliśmy jeden wyjazd do stolicy, dwa różne warsztaty oraz dwa targi książki. Więc wpis ten o ulubionych z marca leżał sobie na dysku (jeszcze czeka na swoją kolej i obróbkę relacja z warsztatów z Emilią Dziubak z Warszawy, a że spędziłyśmy miło dzień więc będzie o czym pisać). Działo się też na tyle, że niestety z przykrością muszę przyznać, że mam opóźnienia w zdawaniu książek do biblioteki… za szybko kwiecień mi minął…

A więc tak na naszej marcowej liście pojawiają się:

  1. Kto polubi trolla? Seria czytam sobie. Poziom 1
    Kolejna książka z tej serii, która przypadła nam do gustu. A wszystko przez odpowiednią ilość tekstu dla małego widza i ciekawe ilustracje. Zresztą, wydaje mi się, że samego trolla Artek polubił, bo jest to już druga pozycja jaką mamy z tym bohaterem.

  2.  Żaba w kaloszach. Agnieszka FrączekNowe książeczki jednej z moich ulubionych pisarek dla dzieci. “Żabę…” wypożyczyliśmy z biblioteki i myślę, że właśnie przez humorystyczną opowieść o rezolutnej małej żabce, która wybiera się na tort z muszek do cioci oraz świetne ilustracje przypadła nam do gustu. Gdy żaba robi “klik, klik, klik” klikamy paluszkiem razem z nią. Artkowi podobają się też wszystkie obrazy kotów jakie żaba ma na ścianie. Za każdym razem gdy jesteśmy na tej stronie musimy je policzyć. Kupiłam z tej serii jeszcze książeczkę o Krecie, ale to już nie było to samo…

  3. Kochane Zoo. Rod Campbell
    Bardzo fajna książeczka. Młodszego uczy nazw zwierząt i kolorów (za każdym razem opisujemy skrzynie w jakich zostały przysłane zwierzęta), a dla starszaka przydatna przy nauce czytania globalnego. Niewiele tekstu, aczkolwiek jest to tekst zgrabnie opisujący cechy wszystkich zwierząt.

  4.  Ela na plaży. Catarina Cruusval

    Kiedyś Ola bardzo lubiła Elę, teraz przyszła pora na Artka. Tu najbardziej mu się podoba jak Ela szuka ryb, ale ich nie znajduje, za to mały krab się chowa obok nogi Eli, tylko po to by za chwilę ją uszczypnąć za palec. No i ten piknik na końcu książki na kocu, a my wprost uwielbiamy pikniki.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *