The Red Kitten

Blog o ED, książkach i nie tylko
książki wiek 4+

Ulubione pozycje książkowe lutego Oli

Dziś chcę Wam pokazać ulubione książki mojej Starszej. Nie ma tego wiele, choć czytamy sporo. Większość tytułów się powtarza. Potrafimy przez kilka dni “wałkować” te same ulubione pozycje. Czasem dojdzie coś nowego, ale po kilku dniach znów wracamy do naszych ulubieńców.

  1. Poznaj Pettsona i Findusa

    To nasze pierwsze spotkanie z Pettsonem i jego kotem Findusem i od razu przypadło nam do gustu. To ciepła opowieść o przyjaźni między starszym panem i jego kotem… i tak jak bohaterom tak i nam też zamarzyły się posiłki pod gołym niebem.
  2. Duch z butelki

    Po czym poznać, że Oli podoba się opowieść. Gdy tak się zdarzy, że to nie ja jej czytam książkę po raz pierwszy i przyjdzie do mnie i z przejęciem mi ją całą streści wtedy wiem, że zachwyciła ją dana opowieść i dokładnie tak było też z tą historią. Historią o duchu lasu omyłkowo zamkniętym w butelkę, który swoim wybawicielom, zupełnie jak złota rybka rybakowi postanawia spełnić trzy życzenia. Jak myślicie, jakie życzenia mogą mieć dzieci? 🙂
  3. Tato, zbudujmy domek.

    Ogólnie cała seria o Tacie to hicior. Zaczęło się oczywiście od wypożyczenia jednej, moim zdaniem najlepszej części (niestety nigdzie już jej nie można dostać… mam nadzieję, że wyjdzie wznowienie) “Tato popłyńmy na wyspę”. Szata graficzna jakoś nigdy mnie nie porywała, wręcz nie podobały mi się ilustracje, ale od pierwszego przeczytania zakochaliśmy się w historiach. Napisane w sposób, że ciężko zachować powagę podczas czytania opowieści o wiecznie zmęczonym tacie i jego trzech pomysłowych słoneczkach.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *