The Red Kitten

Blog o ED, książkach i nie tylko
książki wiek 4+

Segregacja odpadów

Pewnego razu będąc w Biedronce natrafiłam na tę oto pozycję. Jako miłośnik ciekawych książek dla dzieci od razu przypadła mi do gustu, głównie ze względu na masę okienek i informacji zawartych. Myślałam jednak, że Oli pozycja ta nie zainteresuje, bo to taki niezbyt dziewczyński temat.

Cóż, od tamtej pory książka ta należy do jednej z najczęściej wyciąganych przez Olę książek do czytania/opowiadania. A największa rozkładówka znajdująca się w środku, pokazująca jak wygląda sortowanie śmieci w fabryce, co po kolei i w jaki sposób jest oddzielane jest jej ulubioną. Dochodzi do tego jeszcze fascynacja Młodego śmieciarkami. Jak tylko słychać, że jakaś podjeżdża za oknem, a przyjeżdżają po 3-4 razy dziennie, za każdym razem po inny rodzaj śmieci, od razu całe towarzystwo podbiega do okna i obserwuje komentując jaki kolor pojemnika zostaje w danej chwili opróżniany.

Olę tematyka segregacji śmieci na tyle wciągnęła, że ostatnio powiedziała mi nawet, że chciałaby pojechać na wysypisko zobaczyć jak one wygląda w rzeczywistości. Więc, gdy się okazało, że w pewien weekend Białostocka Spalarnia Śmieci organizuje festyn i dzień otwarty z możliwością obejrzenia całego zakładu w środku postanowiliśmy skorzystać z okazji. Ola mogła sobie przynajmniej porównać, czy rzeczywiście sortownia wygląda tak jak ukazane to zostało w książce.

 

Książkę Recykling i Odpadki można kupić tutaj:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *