The Red Kitten

Blog o ED, książkach i nie tylko
0-50 PLN książki wiek 4+ wiek 5+

Rzeka czasu – recenzja książki

Rzeka czasu

Podróż przez historię świata
tekst i ilustracje: Peter Goes
tłumaczenie: Iwona Mączka
Błyskotliwie zilustrowany, wielkoformatowy album o historii świata. Do oglądania i czytania, dla małych i dużych.

Ta książka to niesamowita podróż w czasie – od Wielkiego Wybuchu aż do epoki smartfonów. Zobaczysz tu dinozaury i mamuty, wikingów i Azteków, sterowce i statki kosmiczne. Odwiedzisz starożytny Egipt i średniowieczną Europę, Dziki Zachód i Daleki Wschód. Spotkasz artystów, filozofów i wielkich przywódców. Poznasz wydarzenia, odkrycia i wynalazki, które zmieniły świat. I zobaczysz, jak wszystko to łączy się w wielką rzekę czasu: spektakularną opowieść o historii, która porwie każdego, bez względu na wiek.

 

Illustracje w samej książce są stonowane, wg niektórych moich znajomych może nawet i mroczne, ale mam wrażenie, że jest to właśnie spowodowane tym by nie odwracać uwagi oglądającego od tego ogromu informacji zawartych na każdej karcie. Jest to również ten typ ilustracji, który od zawsze kojarzył mi się i był niejako rozpoznawalny dla wydawnictwa Dwie Siostry.

W każdym bądź razie dzieciakom (tym starszym, 5-6 letnim) w przedszkolu się podobało: przejrzeliśmy kilka stron wybiórczo (gdyż nie mieliśmy więcej czasu – m. in. tę o Atylii… sądząc po ilości pytań na koniec dnia, zaciekawienie historią zostało), oraz pierwszą kartę o dinozaurach, którą przestudiowaliśmy w całości. Swoją drogą sama się dużo ciekawych rzeczy w tym temacie dowiedziałam. Do tej pory wydawało mi się, że wraz z uderzeniem meteorytu zostało pogrzebane całe życie w tej formie w jakiej istniało w owej chwili na Ziemi, a tu proszę: nie.  Okazuje się, że uderzenie przeżyły jedynie małe ssaki, które dzięki temu mogły się dalej rozwijać. Kurcze, naprawdę z każdym rokiem cieszę się coraz bardziej, że tyle ciekawych i interesujących pozycji wychodzi dla dzieciaków. Przekazują wiedzę w sposób nienachalny i taki gdzieś praktycznie mimo chodem.

A książkę można kupić również tu. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *