The Red Kitten

Blog o ED, książkach i nie tylko
diy handmade wiek 2+ wiek 5+

Ramki na zdjęcia z masy solnej

Święta, święta i po świętach. Tradycyjnie minęło jak z bicza strzelił. I jak już powoli staje się to u nas tradycją, że dziadkowie dostają od nas własnoręcznie robione prezenty. W tym roku były to:

  • mydełka, które Ola i Artek wyprodukowali w przedszkolu,
  • ramki ze zdjęciami, które w zasadzie był gotowe już pod koniec listopada, ale czekaliśmy na zdjęcia, które przyjechały dopiero dzień przed wigilią
  • no i pocztówki świąteczne zrobione z naszych zdjęć.

Kilka tych niewielkich ramek trafiło na naszą choinkę. Ogólnie zamarzyła mi się choinka ozdobiona jedynie zdjęciami dzieciaków. Być może uda mi się kiedyś ten pomysł zrealizować. Po kilku latach przygotowań, mając takie “ozdoby” z kilku lat wstecz choinka mogłaby wyglądać cudnie.

 

 

A to nasze dzisiejsze zabawy, które można nazwać “zaklinaczem śniegu z elementami czytania globalnego”. Dziś wpadłam na pomysł, by z naszych prac urządzać wystawkę, głównie dla taty, który wtedy jest w domu. Dzieciaki przyjęły to z entuzjazmem i jak tylko tata pojawił się w domu miały mu dużo rzeczy do opowiedzenia (nie wiadomo było kogo słuchać 🙂 ). W każdym bądź razie jeden pomysł zrodził kolejny. O ścianie magnetyczno-tablicowej myślę już od dość dawna. W następnym tygodniu przyjeżdżają w końcu wyczekane półki do pokoju dziecięcego. Więc poza ogarnięciem przestrzeni będzie można też zaplanować co z którą ścianą można zrobić. W każdym bądź razie dziś stwierdziłam, że brakuje nam solidnych magnesów. Takich co to przytrzymają prace plastyczne na ścianie… ale od czego jest masa papierowa (lżejsza od solnej, idealna do stworzenia własnoręcznych magnesów).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *