The Red Kitten

Blog o ED, książkach i nie tylko
0-50 PLN gry wiek 2+ wiek 4+ wiek 5+

“Pszczółki” – inne sposoby grania w tę samą grę

“Pszczółki” (gra od 4 lat)… dostała kiedyś Ola na urodziny, a teraz jest to ulubiona “gra” Artka (2 lata)… Gra w cudzysłowie, bo my w zasadzie ani razu nie graliśmy w nią zgodnie z regułami. Za każdym razem wymyślamy sobie coś nowego: poszukiwania pszczółek, chowanie pszczółek… Ostatnio gdy zabraliśmy ją ze sobą do babci na obiad(niestety telewizor to jedyna rozrywka, więc często targamy ze sobą różności dla dzieciaków tak by miały się czym zająć) Młody bawił się “Pszczółkami” bardzo długo, a sposób w jaki to robił, z naprawdę niewielką moją pomocą mnie zaskoczył.

Może najpierw co zawiera pudełko:

  • instrukcję gry
  • 6 uli
  • 6 kolorowych pszczółek
  • 36 kart

 

 

Najpierw oczywiście zaczęliśmy od losowania i szukania właściwych pszczółek pod ulami. Jest to świetny sposób na utrwalenie kolorów u dziecka. Potem, gdy już nam się to znudziło zaczęliśmy układać wylosowane karty w kwadrat (z zamierzenia miał być to kwadrat) albo pociąg jak kto woli 🙂 (Artek uwielbia pociągi i układanie różnych rzeczy w szeregu). Po chwili zamiast szeregu karty zaczęły pojawiać się obok swoich bliźniaczych odpowiedników rozrastając się w drzewo. Potem Artek zaczął układać na nich pozakrywane ulami karty. Gdy je odkrywałam okazywało się, że kolory pszczółek odpowiadały kolorom narysowanym na kartach, także docelowo wszystkie pszczółki trafiły na odpowiadające sobie karty. Na koniec bawiliśmy się jeszcze w restauracje :] gdzie mama dostawała swoje pszczółki podane do schrupania w ulach.

 

4 Comment

  1. a może polecicie coś ciekawego? O ile z prezentem dla Oli na święta nie mam problemu, o tyle dla Artka znaleźć coś sensownego co nie gra i nie świeci jest trudno…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *