The Red Kitten

Blog o ED, książkach i nie tylko
0-50 PLN książki teatr wiek 2+ wiek 3+ wiek 4+ wiek 5+

O rety przyroda – blok kreatywny

Od kiedy pojawiła się na świecie Alicja nasz świat się po raz kolejny odrobinę zmienił. Wiem, to oklepane troszkę. Każde pojawiające się dziecko, czy to duże czy to małe zmienia nasz świat. W każdym bądź razie od kiedy pojawiła się Alicja Ola przestała chodzić do swojego przedszkola. Przyznam, że się nie spodziewałam tego, właśnie dlatego, że Ola uwielbiała swoje nowe przedszkole. Aczkolwiek pamiętam jak koleżanka tydzień przed porodem zadała mi pytanie “a co będzie jeżeli jednak Ola nie będzie chciała zostać?”. No cóż, co ma być, przecież nie będę jej zmuszać. Już raz popełniłam ten błąd jak się Artek urodził i mocno się to na naszych relacjach odbiło.

Tak czy siak, siedzimy sobie teraz w domku i robimy różne rzeczy. Bynajmniej się nie nudzimy. Codziennie wynajdujemy sobie ciekawe rzeczy do robienia i mam wrażenie, że tak jak po narodzinach Artka tak i teraz Ola mocno wysamodzielniała. Artek zresztą też. Bywają dni, że to nie ja im, ale oni mi robią kanapki na śniadanie. Specjalnie się umówiliśmy, że rzeczy na kanapki (masło, warzywka i dodatki) zostawiam na najniższej półce w lodówce.

I to był kolejny taki dzień. Wyciągnęłyśmy (ze stosu książek walającego się w domu) zeszyt kreatywny “O rety przyroda”. Najpierw zrobiłśmy maski – jedną z lisem dla Oli i jedną z borsukiem dla Artka. Następnie przygotowaliśmy wszystkie zwierzęta dostępne w tym zeszycie do wycięcia i przygotowałyśmy teatrzyk bazując na książce Tomasza Samojlika “To nie jest las dla starych wilków”, która jest absolutnym hiciorem ostatnio u nas. Ta i żubr Pompik, którą Ola ostatnio wygrała w konkursie plastycznym w Abecadle. Poza tym mała Alicja została przez nas jednogłośnie ogłoszona Zimorodkiem – jako, że urodziła się zimą (tak wiem, że nazwa ptaka nie od zimy pochodzi tylko od ziemi) i jako, że są to najpiękniejsze ptaki polski.

Blok można kupić tutaj.

1 Comment

  1. Świetna zabawa dla dzieci, która przy okazji rozwija je i uczy czegoś nowego. Musze kupić taki blok córeczce brata. Z pewnością bardzo się ucieszy 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *