The Red Kitten

Blog o ED, książkach i nie tylko
0-50 PLN książki

O dziewczynkach i chłopcach

Dziś chciałam Wam przedstawić dwie książki, poruszające ważną tematykę.

Pierwsza to: “Moje ciało należy do mnie”.  Przypadkiem ją dostałam, omyłkowo jeden allegrowicz wysłał ją do mnie zamiast do kogoś innego. W każdym bądź razie książka od razu wpadła mi w oko i została na naszej półce. Tematyka jaką porusza to problem złego dotyku, który został potraktowany w sposób humorystyczny.  Nie oznacza to jednak, że mało poważny. Wartościowa treść została przemycona w bardzo inteligenty sposób za pomocą obrazków i wyraźnych sygnałów. Zabawny przykład cioci, która niczym bernardyn zostawiający hektolitry śliny na naszym policzku uświadamia naszym dzieciom, że mogą wyznaczyć granice dotyczącą tego, czego sobie życzą lub nie. Potrafiąc przeciwstawić się ślinotokowi ciotki będą potrafiły powiedzieć nie w trudniejszych sytuacjach. Dzięki wspólnemu  zaangażowaniu rodzica i dziecka razem przechodzą do coraz trudniejszych przykładów. Nie ma tutaj żadnych nakazów, zakazów czy też poleceń. Zawarte treści w książce uświadamiają dziecku ważność swojego ciała i możliwość decydowania, jak bardzo chcemy dopuścić do nas drugiego człowieka.

Książkę można kupić tutaj lub w formie elektronicznej tutaj.

 

Druga pozycja to: “O dziewczynkach i chłopcach dla chłopców i dziewczynek”. Przepięknie ilustrowana. Od razu wpadła mi w oko w bibliotece. Samej treści nie jest wiele, ale wystarczająco by zainteresować zarówno 2,5 latka jak i 5 latkę, przy okazji również tę 5 latkę skłonić do rozmowy. W prosty sposób mowa tu o różnicach między chłopcem i dziewczynką, o czułości i o tym skąd się biorą dzieci.

Książkę można kupić tutaj.

A na koniec chcę się Wam jeszcze pochwalić tym co dostaliśmy dziś w przesyłce od listonosza. Na początku myślałam, że przyszła gra do recenzji, którą mieliśmy dostać, ale po rozpakowaniu okazało się, że to jednak nie to. Zawartość skrywała dwa dyplomy za udział w konkursie plastycznym oraz cztery książeczki. Dopiero wtedy przypomniałam sobie, że jeszcze przed świętami wysyłaliśmy pocztówkę świąteczną na konkurs w Abecadle.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *