The Red Kitten

Blog o ED, książkach i nie tylko
0-50 PLN wiek 18 miesięcy+ wiek 2+

Kapitan Nauka – gra Lotto Zwierzęta – recenzja

Jakiś czas temu dostaliśmy do testowania grę Kapitan Nauka Lotto Zwierzęta z projektu Grajmy!. Myślę, że Młody pewnie i tak by dostał ją na Mikołajki, bo jej opis mnie zaciekawił, a muszę przyznać, że ciekawych pozycji dla dwulatków niestety na rynku brakuje.

Jeżeli chodzi o gry to lubię dać dzieciakom, szczególnie Artkowi (Ola po początkowej fascynacji nie przepada za grami) „przestrzeń”, czas na własne „testowanie” i wymyślanie. Już gra „Pszczółki” pokazała mi w jak wiele jeszcze innych sposobów można ją wykorzystać – ja je tylko, podążając za pomysłem dziecka spisywałam. Nic więcej, nic ponad to. I tym razem również się nie zawiodłam.

A więc tak: grę zwykle zaczynamy od ułożenia „pociągu” w dowolnej kolejności. Artek uwielbia układać wszystko w szeregi, więc plansze ze zwierzętami również grzecznie „wędrują” na swoje miejsca w szeregu. Pozostałe żetony  grzecznie czekają sobie na swój czas w wieży obok. Po rozłożeniu plansz wybieramy jeden żeton z wieży i szukamy planszy do której pasuje. Artek od ostatniego miesiąca się mocno rozgadułkował więc dodatkowo powtarza podczas losowania żetonów nazwy zwierząt. Czasem się też bawimy, które zwierzę jaki głos wydaje. I tak dalej… Z reguły jednak nie dochodzimy do końca stosu – ułożone dwie plansze to już maks (choć nie zawsze są to te same plansze). Potem żetony zaczynają już żyć własnym życiem. W między czasie z pozostałych żetonów powstawał drugi konkurencyjny pociąg (układany na łóżku) przez Olę.

W ogóle pierwsze testy gry bardziej wciągnęły Olę niż Artka. Jeszcze jak byliśmy wszyscy w trakcie rozpakowywania gry usłyszałam jej okrzyk zachwytu “Oooo jest maskonur”… Po ostatniej książce Neli na temat Grenlandii maskonur trafił do poczetu jej ulubionych zwierząt.

Ale, ale… co zawiera pudełko? Być może będziecie zainteresowani:

a więc mamy tu 6 plansz ze zwierzętami pogrupowanymi wg. miejsca ich życia (Antarktyda, gospodarstwo, las, sawanna, łąka, dom) oraz odpowiadające im 36 żetonów. Wg instrukcji zawartych w pudełku możemy grać w nią na 4 sposoby, ale… szczerze? grę tę można wykorzystać na wiele innych sposobów, wliczając w to również elementy czytania globalnego czy nauki i utrwalania kolorów (m. in. poprzez wyszukiwanie zwierząt o określonych cechach np. ptaki, gady czy kolorach).

Zapraszam serdecznie na stronę   gdzie znajdziesz bardzo dużo   ciekawych propozycji na gry i zabawy z dziećmi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *