The Red Kitten

Blog o ED, książkach i nie tylko
0-50 PLN diy handmade scrapbooking&card making wiek 2+ wiek 5+

Kalendarz adwentowy 2016 i co do tej pory udało nam się stworzyć

Adwent nieuchronnie zbliża się ku końcowi – Ola codziennie odlicza ile jej jeszcze dni do świąt pozostało, a ja Wam jeszcze nie pokazałam naszego kalendarza adwentowego. Podobny zrobiliśmy z dziećmi w Akacji. Wszystkie były bardzo zaangażowane w prace. Młodsze kleiły i malowały rolki, a starsi wypisywali numery na kalendarz.

 

A więc tak wygląda nasz tegoroczny, stworzony z rolek po papierze toaletowym kalendarz. No i oczywiście przewija się tu też uwielbiany przeze mnie motyw oszronionych przez śnieg szyszek (oczywiście z szyszkarni w Czarnej Białostockiej). W następnym roku sami musimy nazbierać różne rodzaje szyszek (i przy okazji nauczyć się rozróżniać po nich drzewa 🙂 ).

 

Poza tym udało nam się w tym roku wspólnie stworzyć kilka kartek. Szablony, które widzicie poniżej można pobrać ze strony  Mamarak, którą z zapamiętaniem śledzę (i w skrytości podziwiam). Nasze tło powstało jako efekt malowania kartek papieru szyszkami 🙂 Było przy tym zabawy co nie miara – jak zwykle zresztą zabawy zakończonej kąpielą (zawsze po malowaniu farbami musimy się niestetety kąpać :)… a może stety? kto wie). Gdy prace wyschły (czyli właśnie po kąpiułce, mama miała też czas by powycinać szablony nożyczkami) pocieliśmy je na paseczki po to by je ładnie potem wkomonować w wycięte szablony. Potem dobraliśmy środki z bloku kolorowego, wkleiłyśmy życzenia i resztę dodatków.

Nie udało nam się (jak co roku zresztą) wysłać kartek, ale w tym roku zrobiłśmy z Olą i Arkiem sporo prezentów sami. Mamy ramki z masy solnej ze zdjęciami dla babć. Dziś upiekła się pierwsza partia ciasteczek karmelowych, a w przedszkolu robiliśmy własnorecznie mydełka. Także myślę, że do tych prezencików też i nasze pocztówki z życzeniami dołączą.

A z fajniejszych rzeczy, które robiliśmy ostatnio w Akacji mogę Wam jeszcze zaprezentować drewniane Mikołaje (to moje dzieło) i sówki Oli, które teraz zdobią nasz dom.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *