The Red Kitten

Blog o ED, książkach i nie tylko
0-50 PLN gry wiek 2+ wiek 5+

Granna “Szukaj, szukaj”

Dawno nie pojawił się tu żaden wpis, ale to nie znaczy, że nic się u nas nie dzieje. Po prostu za często zdarza mi się ostatnio padać ze zmęczenia wieczorami i nawet moje 4 nastawione dzwonki w telefonie nie są w stanie poderwać mnie do działania. Tzn. podrywają, ale jedynie na tę krótką chwilę potrzebną do ich wyłączenia, a później znów przechodzę w stan hibernacji.

W każdym bądź razie od tygodnia obserwuję pewną zmianę. Dodatkowo udało mi się w końcu wysiedlić oboje starszych dzieci z mojego łóżka. Została mi już tylko Alicja. I jak z nią nie zasnę, wtedy mogę popracować, albo zająć się swoim nowym hobby (znowu wróciłam do rysunku i projektowania), które mi ostatnio mocno kradnie czas.

W każdym bądź razie wracając do tematu gier, dziś chciałabym Wam pokazać nową pozycję w katalogu Granny, a mianowicie “Szukaj, szukaj”. Gra przeznaczona jest od 5 roku życia, ale w moim domu bardziej zainteresowała ona mojego młodszego synka ( 2,5 latka).  Często sam ją wyciąga, rozkłada dołączony plakat i karty i gra według własnych zasad. Ostatnio nawet jak dziadkowie do nas przyjechali w odwiedziny postanowił się nią dziadkowi pochwalić i oczywiście pograć.

 

Po zapoznaniu się z pudełkiem zostawiam dzieciaki sam na sam z grami. Bardzo często wymyślają nowe nietypowe sposoby na grę. Już się kiedyś o tym przekonałam przy okazji “Pszczółek”. Lubię obserwować z boku cały proces i, o ile mam okazję notować.

Jeśli chodzi o “Szukaj, szukaj” to zasady gry są bardzo proste.

Smok Obibok narysował mnóstwo pięknych obrazków i umieścił je na katach. Teraz przygotował dla Ciebie różne zagadki. Przyjrzyj się rysunkom na kartach i odpowiedz Smokowi na jedno z trzech pytań:

Co jest największe?

Co jest najmniejsze?

Co nie pasuje do zbioru?

 

Zaś moje dzieciaki wymyśliły jeszcze trzy sposoby na grę:

  1. losujemy kartę i szukamy rzeczy z naszej karty na dużym plakacie dołączonym do gry
  2. rozkładamy wszystkie karty i bawimy się w wyszukiwanie,
    np. szukamy wszystkich kart na których jest pokazany arbuz
  3. porównujemy dwie karty ze sobą z tej samej “rodziny kart” oczywiście
    np. bierzemy dwie karty z owocami i sprawdzamy co mamy takiego samego na obu kartach

Grę można kupić tutaj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *